Poezi Dashurie: Dite e nat mendoj per ty

Poezi Dashurie 

Te kam thene ndonjehere se vetem ty te dua*
A e din se per jet ty te do te Dua ,edhe pse me ty sdo jem,
Por ne zemer gjithmon do te kem *
Dite e nat mendoj per ty,
Se kjo zemer te don vetem ty
Zemra fort me rreh kur flas me ty,

Pastaj qan se nuk te kam prane ty,
Me nje kenge te pershendes,
Se per ty un vdes,
Sa here ate kenge ta degjosh,
Mua te me kujtosh,
Dhe kurr mos te me harrosh.!