Te Dua TY

Shkoj edhe kjo nat un e vetme prap
Shkoj edhe kjo nat un me lot nè sy
Shkoj edhe kjo nat un duke i then vehtes
vdis e mos shih mè drit me sy,

Eh edhe kjo nat shkoj e un prap
me yjet po bisedoj
edhe kjo nat shkoj duke i then diellit
se kur pèr mua do tè rezoj

Eh kush e di edhe sa net tjera
do tè shkojn e un e vetme ne ket dhom
kush e di edhe sa net tjera do te shkojn
pa tè then ty se sa me mungon


edhe pse as nje her nuk tè kam taku
vetem me disa shkronja ne net
me ty kam komuniku

Edhe sa net un do te jetoj dhe q’do her
probleme do tè perjetoj,
por vetem nje gjè e di nè kèt nat
dhe pèr ket un shpesh medndoj
se nese do tè isha pran buzve tua
q’do gjè me leht do ta perjetoj

Por qka mej ba ksaj zemres time
qè spo ka kuraje dhe gixim
me ta thèn ty tè verteten qè ndjej
nè brensin e shpirtit tim

Deri kur kèshtu un do ta le dashnin
ton sikur a’sgjè deri kur keshtu un
do ta lè jetèn time pa as njè kuptim
Shkoj edhe kjo nat pa tè then se
se sa tè ”DUA”ty o shpirti im.